BASKI BETON UYGULAMASI

BASKI BETON UYGULAMASI

Baskı beton tüm mekânlar için tasarlanmış bir zemin kaplama sistemidir.

En önemli özelliği, tek tek döşenmiş doğal taş görüntüsü veren, desen baskı beton teknolojisi olmasıdır. Çok çeşitli renk ve desende uygulanabilen, granit ve diğer tabii taşların tüm doğal görünümünü veren baskı beton; seçenek özgürlüğü, dayanıklılık değerleri, antik etkisi ve uygulama süresi ile kültüre ve geleneklere saygılı en yeni baskı beton teknolojisidir.

Çevre düzenlemeleri, kent alanları, yürüyüş yolları, alışveriş merkezleri, turistik tesisler, parklar, restorasyon alanları, açık ve kapalı otoparklar, akaryakıt istasyonları, bahçe düzenlemeleri ve iç mekânlar baskı beton’un uygulandığı alanlardandır. Baskı beton zeminde uygulandığı gibi duvarda da uygulanarak aynı şıklığı ve zarafeti duvarınıza da yansıtmaktadır. 
 

Uygulamada Kullanılan Malzemenin Tanımı

Renkli yüzey sertleştirici; beton yüzeylere kolaylıkla uygulanabilecek, en yüksek zemin dayanıklılığını yapacak şekilde tasarlanmış olmasıdır.
En önemli özellikleri; İçindeki renk pigmentleri zararlı ışınlara dayanıklı olup güneş ışığından dolayı solmaz. Kış aylarında oluşabilecek don olaylarından etkilenmez. Yüksek zemin dayanıklılığı sağlar ve sonsuz renk seçeneklerine sahiptir.

Yüzey Koruma ve Parlatma

Beton yüzeyin tamamen kapatılarak dış etkenlere karşı dayanıklılık kazandırılması, donma ve çözülme durumlarına karşı dayanıklılık sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Özellikler
Leke tutmaz, su geçirme oranını en aza indirir neredeyse tamamen ortadan kaldırılabilir. Renklerin canlı ve uzun süre kalmasını sağlamaktadır. Yüzeyin yarı mat veya yarı parlak bir görüntü oluşması sağlar. İçindeki renk pigmentleri zararlı ışınlara dayanıklı olup güneş ışığından dolayı solmaz ve renklerin bozmasını önler.