CAM PENCERE KAPI PANJUR SİSTEMLERİ

CAM PENCERE KAPI PANJUR SİSTEMLERİ

PENCERE UYGULAMALARI

Çok çeşitli pencere türleri ve boyutları vardır ve bunların seçimi sadece binanın fiziksel görünümü değil aynı zamanda iç mekânın doğal ışıklandırma, havalandırma, manzara potansiyeli ve mekânsal kalitesini de etkiler. Dış kapılara benzer şekilde, pencereler de kapatıldıklarında hava geçirimsizliği sağlamalıdır. Pencere kasalarının düşük ısı iletkenliğine sahip olmaları veya ısı akışını kesecek şekilde yapılmaları gerekir. Pencere camları, ısı iletimini yavaşlatmalı ve güneş ışınımı ile karmaşayı kontrol altına almalıdır. 

AHŞAP PENCERELER

Ahşap kasalar alüminyum veya çelik kasalardan daha kalındırlar, fakat aynı zamanda daha etkili bir ısı yalıtımı sağlarlar. Kasalar genellikle fırınlanmış, temiz düzgün lifli ve fabrika ortamında su itici koruyucu ile işlenmiş ahşaptan yapılırlar. Bakım ihtiyacını en aza indirmek için, günümüzde ahşap kasaların büyük bir bölümü vinille kaplanmakta ya da boya gerektirmeyen akrilik astarlı alüminyum kesitlere yapıştırılmaktadır.

PVC PENCERE SİSTEMLERİ

PVC pencereler iyi yalıtıma sahip olması, uzun yıllar dayanarak bakım gerektirmemesi, uygun tasarım ve destek elemanlarıyla yüksek mukavemetlere erişebilmesi, ahşap ve alüminyuma oranla daha düşük maliyeti sebebiyle en çok tercih edilen pencere sistemlerindendir.

Alüminyum Pencere

Alüminyum pencere kasaları göreli olarak düşük maliyetli, hafif ve paslanmaya karşı dayanıklıdırlar, fakat ısı iletkenlikleri yüksek olduğundan kasanın sıcak tarafından soğuk tarafına ısı akışının önlenmesi için sentetik kauçuk veya plastik ısı kesiciler kullanılması gerekmektedir.
 

Hebeschiebe Sürme Sistemi (HEBESCHIEBE)
 

Hebeschiebe Sürme Sistemi ev ve işyerlerinizdeki geniş pencere yüzeylerini, teras, balkon ve bahçelere açılan kapılarınızı; manzaranızı bölmeden dış ortam ile birleştirerek, mümkün olan en geniş cam yüzeyini kullanma olanağı sağlayarak şık ve pratik bir biçimde kapatmanızı sağlar.
 

Basit sürme sistemlerine oranla çok daha yüksek sızdırmazlık ve yalıtım değerlerine sahip kaldırmalı sürme sistemi (Hebeschiebe) ile yaşadığınız mekanın görselliğinden ve ferahlığından ödün vermeksizin hem dış ortam hava şartlarından korunacak, hem de çok daha etkin bir güvenlik olanağı ile yaşam alanınızda oluşacak şeffaf duvarın konforunu yaşayacaksınız.
 

Hebeschiebe, şıklık ve mekândan tasarruf sağlama özelliğinin yanı sıra, oldukça geniş bir cam yüzeyli bölmeyi hiç güç sarf etmeden, tek bir el hareketiyle açabilmenizi sağlamaktadır.
 

Hebeschiebe, kullanılacak alanın genişliğine bağlı olarak sabit ve hareketli parçalardan oluşabileceği gibi, tüm kanatlar hareketli olacak şekilde 2-3-4 parça olarak da uygulanabilmektedir. 12 metreye kadar açıklıkları 4 kanat seçeneği ile kapatmaya ve 3 metre genişliğinde tek parça kanat uygulamasına imkân tanıması ile Hebeschiebe, kullanım kolaylığı, güvenlik, konfor ve ferahlığı bir araya getiren en iyi çözüm niteliğindedir.
 

Sağlamış olduğu statik değerler, her tip cam uygulamasına olanak tanıyan çıta yapısı, çok geniş dekoratif kaplama seçenekleri ve aluminyum sistemlere göre sağladığı fiyat avantajı ile mimari projelerde gün geçtikçe artan geniş dışa açılım noktalarında, Hebeschiebe mükemmel bir seçenek olarak öne çıkmaktadır.

 

Wolkswagen Pencere ve Kapı Sistemleri
 

Wolkswagen Pencere ve Kapı Sistemleri en güvenilir sistem ve sürme sistemlere alternatif olarak üretilmiştir. Sürme sistemin hava girişini engellenemediği için wolksvagen sistemi bunu engellemek ve ev pencere ve kapılarında rahatlıkla kullanılabilsin diye alternatif olarak üretilmiştir. Sistem dört taraflı kilitleme, üstten acılım ve içe doğru çekilerek yana doğru hareket etmektedir.
 

olksvagen sistemin özellikleri yana acılım üstten acılım ( Sağlıklı Havalandırma ), dört taraf kitleme, ve normal pencere gibi kapanması ve soğuk, sıcak hava izolasyonu acısından ve emniyet acısından en iyi sistemlerden biridir. Wolksvagen kapı ve pencereler kullanım acısından günümüzde en rahat ve kullanışlı sistemlerdendir. Hem üsten hem de sağa veya sola kayarak evinizde veya işlerinizde kullanım alanınızın daha verimli kullanılmasını sağlar.
 

Wolkswagen sürme kanat ağırlığı, kanat boyutu ve kullanıcı isteklerine bağlı olarak yarı ve tam otomatik olmak üzere iki farklı şekilde kullanılabilmektedir. Tam otomatik sistem büyük boyutlu wolkswagen sürmelerde uygulanmakta olup kullanımı daha özen isteyen bir sistemdir. Yarı otomatik sistem ise kullanımı daha basit bir wolkswagen sürme açılım sistemidir. Her iki sisteminde yalıtım özellikleri aynıdır. Boyuttan dolayı bir zorunluluk yoksa yarı otomatik wolkswagen sürme önerilmektedir.
 

İster eviniz, ister ofisiniz, ister şantiye alanlarınız için farklı çözümler ve kaliteli tasarımlarla yaşamınıza yenilik katmak için bize ulaşın.

Yaşamınıza katabileceğimiz artıları birlikte değerlendirip keşfedelim.