ÇATI TAMİRİ VE YAPIMI

ÇATI TAMİRİ VE YAPIMI

ÇATI TAMİRİ

Çatılar yapıların en üst elemanlarıdır. Binayı yağış ve diğer doğal etkilerinden (sıcak, soğuk, rüzgâr) korur. Çatılar taşıyıcı kısım ve çatı kaplaması olarak iki kısımdan oluşmaktadır. Çatı tamiri işlemlerinde taşıyıcı sistem ve kaplama kısımları ayrı ayrı değerlendirilmeli eskimiş yıpranmış malzemeler yenisi ile değiştirilmelidir. Taşıyıcı kısım, ahşap ve çelik karkas olarak yapılır. Çatı eğimi, kaplama malzemelerinin cinsine, ağırlığına ve  yüküne göre hesaplanarak uygulanır. 

Bina ısısının çatılardan kayıp oranı %25’ i bulmaktadır. Bu oran ısıtma ve soğutma giderlerini gereksiz arttırdığı gibi hem biyolojik konforu olumsuz etkilemekte, hem de ısıtma ve soğutmada dolaylı ve dolaysız olarak atmosfer, fosil yakıt atıkları ile kirletilmektedir. Binalar için son derece önemli olan çatıların yeniden yapım aşamasında, bakım ve tamiri için gereken hassasiyet gösterildiği takdirde, çatı sisteminden maksimum verim alınabilecektedir. 

ÇATI TADİLATI NASIL YAPILIR

Çatı tadilatı yapılmadan önce baca dipleri, baca sıvaları, çatı iskeleti, su dereleri vb. tüm çatı elemanları uzman ekiplerimiz tarafından en ufak ayrıntısına kadar dikkatli bir şekilde incelenir. Çok fazla hasar almış, tadilat yapılsa bile verim alınamayacak durumda olan çatıları tamir yapmak yerine, doğru bir proje ile yeni bir çatı yapılması daha sağlıklı olacaktır.


ÇELİK ÇATI KARKASI

Çelik çatı uygulamaları insan hayatının önemini göz önüne alarak sağlıklı ve dayanıklı malzemelerle evlerinizi, iş yerlerinizi ve dilediğiniz alanlarınızı koruma altına alır. Yangına dayanıklı olmasından dolayı son zamanlarda daha çok tercih edilmektedir. Çelik çatı ürünlerinde uzun ömürlü ve paslanmaz  özelliklerin olması çok önemlidir.

Çelik çatı siz müşterilerimizin beklentilerini tamamen karşılar ve bununla birlikte uygulama kolaylığı sağlar. Çatı tamirinde kullanılan çelik malzemeler projeye uygun yapılmalıdır. Biz çatı tadilatınızı yaparken tüm tehlikeleri göz önünde bulundurarak en güvenilir çelik çatıları uygun şartlarda mekânlarınıza uzman ve deneyimli ekiplerimizle getiriyoruz. Mekânlarınızı doğanın bütün tehlikelerinden korumak istiyorsanız ekiplerimizin ustalığına güvenebilirsiniz. Kalite, uygun fiyat ve mükemmel işçilikle projelerinizi en kısa sürede hayata geçirmekten onur duyarız.