ÇELİK KONSTRÜKSİYON İMALAT VE MONTAJ

ÇELİK KONSTRÜKSİYON İMALAT VE MONTAJ

Çelik Konstrüksiyon

Binanın zati ağırlığının hafif olması sebebiyle, olabilecek depremlerden betonarme yapılara göre daha az etkilenir. Özel tasarlanmış taşıyıcı sistemi sayesinde, depremlerden kaynaklanan güçlere yüksek direnç gösterir. Taşıyıcı sistemde uygulanan civata-somun bağlantı yöntemi, kaynaklı montajın olumsuzluklarını ortadan kaldırmaktadır. Taşıma gücü düşük olan zayıf zeminlerde rahatlıkla montaj edilebilir. Taşıyıcı sistemi oluşturan duvar panellerin fabrikasyon üretimi, kalite ve güven verir.

Kullanım Amacı

Montaja dayalı bir yapım sistemi olduğundan çevre koşullarından etkilenmez. Dört mevsim uygulama yapılabilir ve zaman kaybını olmaz. Kişiye özel tasarlanan projeler güvenli ve kaliteli şekilde uygulanabilir. Doğaya saygılıdır. Yüksek ısıya dayanıklı malzemeler kullanılması sebebiyle konutlar yangın tehlikesine karşı daha güvenlidir.

Yapıların iç ve dış mimari alanlarında eski yöntemler yerini daha sağlam ve kaliteli ve kolay yöntemlere devrediyor. Çelik konstrüksiyon en sağlam yapı sistemidir. Depreme dayanıklı olan çelik konstrüksiyon güvenilir ve dayanıklı yöntemdir. Çelik konstrüksiyonun kullanılmasındaki başlıca sebepler sağlam yapıların oluşturulması, uygulamanın kısa sürede yapılması ve geri dönüşümlü malzemelerin kullanılmasıdır.