FAYANS SERAMİK UYGULAMASI

FAYANS SERAMİK UYGULAMASI

Banyo, tuvalet ve mutfaklar. Islak alanlar dediğimiz bu mekânların hem zemininde, hem de duvarlarında seramik kullanılır. Mutfak duvarlarında seramik kullanma ülkemizde yaygın değildir. Daha çok tezgâh arasına fayans veya cam mozaik yapılmaktadır.

Banyo ve tuvalet zeminden duvara boydan boya seramikle korunur. Dış ıslak alanlar olarak adlandırılan balkon ve terasların da tüm yüzeyleri için en iyi kaplama malzemesi olarak seramik önerilmektedir. Konutların koridor ve giriftlerinin zeminleri için de en uygun kaplama malzemesi seramiktir. Çünkü seramik şık görünümü ile görsellik sağlar ve maliyeti daha düşüktür. 

Hastane ve sağlık kuruluşları temizliğin en önemli olduğu mekânlardır. Bu nedenle üzerinde mikrop barındırmayan ve leke tutmayan en ideal kaplama malzemesi olarak bu mekânlarda seramik çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Tüm laboratuarlar, ameliyathaneler, hasta odaları, eczaneler, ilaç üretim tesislerinde yüksek hijyenik ortam temin ettiği için seramik kullanılmaktadır. Seramikle kaplanan dış mekân yıllarca doğanın tüm etkilerine karşı direnir.
İNC YAPI zengin seramik çeşitleri ve tecrübeli ekibi ile yaşam alanlarınız için çözümler sunuyor.