LAMİNAT, LAMBİRİ VE MASİF PARKE UYGULAMASI VE TAMİRATI

LAMİNAT, LAMBİRİ VE MASİF PARKE UYGULAMASI VE TAMİRATI

Lamine Parke 

Lamine parke, parke çeşitleri arasında en dayanıklılarındadır. 3 katman olarak hazırlanan lamine parkenin katmanları şu şekildedir: Üst katman, orta katman ve alt katman. Belirtmiş olduğumuz bu katmanların her biri farklı kalınlıklardadır. Lamine parkenin 3 katmanında sadece ağaç kullanılmıştır. 3 katmanında ağaç olduğunu bildiğimiz lamine parkelerin %100 organik ağaçtan üretilmiş olduğuna şüphe etmeye gerek yoktur.

Lamine Parke Kullanımının Faydaları

Masif ahşap tabakalardan oluşan %100 doğal bir üründür.
Yüzeyi cilalı veya yağlı bir şekilde döşemeye hazırdır. İlk döşeme sonrası sistre ve cila gerektirmez masif parkeler gibi defalarca sistre edilebilir. Buda lamine parkeyi yaklaşık 30 yıl kullanabileceğimizi gösterir.
Lamine parke kaliteli, uzun ömürlü ve doğal bir döşeme malzemesidir.
Her türden kullanıcının isteklerini karşılayabilecek kapasitede olan bu ürün geleneksel zemin kaplamalarından aşağıdaki avantajlarıyla farklıdır.

Laminat Parke

Laminant parkeler; sıkıştırılmış talaş üzerine reçine edilmiş olan kağıt baskıdır. Görünümü oldukça estetiktir. Zeminlerin en şık halidir. Laminant parke, bir parke değil parke alt başlığı olarak kabul edilen kaplama malzemesidir. Dünya genelinde laminant parke için bu nitelendirilme yapılmaktadır.

Laminat Parke Modelleri 

Parke modellerinin seçiminde dikkatli olmalısınız. Çünkü laminant parke diğer parkeler gibi yüzeyi aşındığında veya eskidiğinde cilalanma özelliğine sahip değildir. Bunun için laminant parke modeli seçiminizi size ve evinize en uygun olacak şekilde seçmelisiniz. Birbirinden güzel ve farklı modellerle laminant parkeli zeminler neşeleniyor.

Masif Parke

Masif parke, parke çeşitleri arasında en çok tercih edilen modeldir. Diğer parke türlerine oranla daha uzun ömürlü olması masif parkenin en çok tercih edilen parke modeli olmasında etkin rol oynar. Bu parke türü ses izolasyonu sağlıyor ve ayrıca sistre özelliğindedir. Masif parke sadece sert, dayanıklı ve uzun ömürlü olan ağaçlardan yapılmaktadır. Sistre bir yapıya sahip olduğu için uzun süre kullanabilirsiniz. Masif parkeleri yıllarca kullansanız da görünümü ilk günkü kadar güzel olacaktır. Masif parke aldığınızda bu özelliklere sahip olan yaşam alanlarında hayatınızı sürdüreceksiniz. Sağlıklı, doğal, çevre dostu, estetik, ekonomik, sıcak, uzun ömürlü, butik, dayanıklı ve ses- ısı yalıtımı olan alanlarda mükemmel bir hayat sizileri bekliyor. İster eviniz, ister ofisiniz, ister çalışma alanlarınız için farklı çözümler ve kaliteli tasarımlarla yaşamınıza yenilik katmak için bize ulaşın.

Yaşamınıza katabileceğimiz artıları birlikte değerlendirip keşfedelim.