MERMER VE GRANİT UYGULAMASI

MERMER VE GRANİT UYGULAMASI

Denizlik mermerler; pencere sistemlerinin estetiğini tamamlayan, pencerelerin iç ve dış bölgelerine daha çok dekoratif amaçlı uygulanan, ana maddesi mermer olan yapı malzemeleridir. Dekoratif özelliğinin yanı sıra bina dış cephesine uygulanan ısı yalıtım malzemelerini de yağmur suyu sızıntılarından koruma özelliği mevcuttur. Yapısı itibariyle sağlam ve estetik olan denizlik mermer farklı desen, renk ve büyüklük seçenekleriyle estetik görüntüler oluşturmanıza yardımcı olacaktır. 

Binanıza uygulanan ısı yalıtım sistemlerinin yağmur gibi çevresel faktörlerden korunması ve uzun ömürlü olabilmesi için, yalıtım sistemi uygulamalarının ardından balkon parapet üstlerinde de mermer çeşitleri uygun görülmektedir. Uygulanacak mermerin genişliğinin yalıtım malzemesinin genişliğine göre ayarlanarak uygulanması, cephenizi boşluklardan sızabilecek yağmur sularından korunmasını ve balkonlarınızın fonksiyonel bir estetiğe sahip olmasını sağlayacaktır. 
Aşınmaya karşı dayanıklı ve sert bir malzeme olan mermer bina giriş ve bina içlerindeki merdivenlerde tercih edilen sağlam ve estetik bir kaplama malzemesidir. Hem iç hem de dış mekânlarda en çok tercih edilen ve günümüzde mimari öğelerde de sıkça kullanılan mermer, merdivenlerinize  asil  bir görüntü  sağlayarak uzun yıllar boyu sağlamlığını ve estetikliğini koruyacaktır. 

Bina giriş zemin ve duvarlarına uygulanacak mermer kaplamalar, darbe ve ağırlığa dayanıklı yapısıyla uzun ömürlü bir kullanım sağlayacaktır. Bina girişleri, sık kullanılan, göz önünde olan alanlardan biridir. Bu sebeple mermer kullanımı, bina girişlerinizde hem kullanım avantajı hem de görsel zenginlik sağlayarak binanıza değer ve estetik katacaktır. İster apartmanınız, ister villanız, ister çalışma alanlarınız için farklı çözümler ve kaliteli tasarımlarla yaşamınıza yenilik katmak için bize ulaşın.

Yaşamınıza katabileceğimiz artıları birlikte değerlendirip keşfedelim.