PARKE TAMİRİ VE SİSTRE CİLA

PARKE TAMİRİ VE SİSTRE CİLA

PARKE TAMİRİ VE SİSTRE CİLA

Parke ile ilgili oluşan her türlü problemi firmamızın profesyonel ekipleri ile çözüm üretip gereken uygulamayı yapmaktayız. Parkelerin arasında zamanla oluşan kaymalar, açılmalar ya da kırılmalar düzeltilip gerektiği yerde değiştirilerek sistre yapmaya uygun hale getirilir. 

Sistre, yer döşeme malzemelerinin yüzey kısmına uygulanan silim işlemlerinin tümüne denir. Sistre sayesinde yüzeyde istenilmeyen lekeler tamamen yok edilmiş olur. Sistre makinesi profesyonel sistre ustaları tarafından kullanılır. Sistre işi yapan firmalar piyasada oldukça azdır. Sistre, parkelerin üst kısımlarının zımparalanması, daha sonrasında parke aralarındaki boşluk ve çatlakların parke macunu ile doldurulması işidir. Bu işlemlerin sonunda parkelerin yüzeyleri pürüzsüz hale getirilerek selülozik dolgu verniği ile verniklenip en son işlem olarak ta, parkeleri parlatmak için kullanılan parke cilası uygulanır.
 

Parkeleriniz ne durumda olursa olsun sistre sayesinde ilk yaptırdığınız gün ki gibi yeni bir görünüme sahip olma özelliğine sahiptir. Parke üzerinde oluşan çizikler vernikleme veya cilalama işlemleri ile giderilemez. Çizikleri kaybetmek için parkelerin sistre olması şarttır. Parkelerin üzerindeki cilada uzun müddet çizik kalmış ise cilasız kısımlar bir müddet sonra kararmaya başlayıp yosunlaşmaya başlar ve bu durumda parkeleriniz sistre de yapılsa yosunlaşmış bölümler eski haline gelmeyecektir. Uygun zamanlarda sistre uygulaması yapılan parkeleriniz uzun yıllar yeni kalması sağlanacaktır.

Parkelerinizin çizilme oranının artması yüzeydeki cilanın artık özelliğini kaybetmeye başladığını gösterir. Zamanında müdahale edilmez ise cilasız kalan kısımlar kararmaya ve deforme olmaya başlayacaktır. Bu kararmalar ve deformeler deri üzerindeki yaralara benzer, nasıl ki yaraya zamanın müdahale edildiği zaman ciltte iz kalmıyor ise, parkeye de zamanın da sistre ve cila yapılır ise yüzeyde iz kalmadan görsel zenginlik ve estetik katacaktır. İster eviniz, ister ofisiniz, ister çalışma alanlarınız için farklı çözümler ve kaliteli tasarımlarla yaşamınıza yenilik katmak için bize ulaşın.

Yaşamınıza katabileceğimiz artıları birlikte değerlendirip keşfedelim.